[Windows 10 S] i choćbyś chciał, pewnych “rzeczy” nie zmienisz

Windows 10 S

Podczas imprezy w Nowym Jorku Microsoft ujawnił nową wersję swojego systemu operacyjnego – Windows 10 S. Docelowo ma on konkurować z Chrome OS.

Już podczas prezentacji Microsoft tłumaczył, że specjalna wersja systemu będzie umożliwiała uruchamianie aplikacji pochodzących wyłącznie z Windows Store. Wśród nich są także przeglądarki internetowe.

O ile jednak użytkownik będzie w stanie zainstalować inną przeglądarkę z Windows Store, tak nie będzie mógł ustawić jej jako domyślną. W tej roli zawsze występować będzie Microsoft Edge.

Jeżeli zatem klikniemy w jakiś link w zewnętrznej aplikacji (np. komunikatorze), zostanie on otworzony w Microsoft Edge, nawet jeżeli preferujemy Google Chrome.

Co więcej, użytkownik nie będzie mógł zmienić domyślnej wyszukiwarki internetowej w przeglądarce Edge. Jak nie trudno się domyślić, Bing będzie jedyną opcją.

Warto przy okazji dodać, że użytkownicy Windows 10 S będą mogli zaktualizować system do pełnoprawnego Windows 10, który znosi te ograniczenia. Czynność ta będzie jednak kosztować 50 dolarów.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *