Czy Windows 10 będzie sprzedawany na dyskach USB?

W przypadku komputerów i szybkiego rozwoju internetu, znaczenie płyt DVD staje się coraz mniejsze. Niektórzy użytkownicy decydują się na zakup urządzenia bez czytnika płyt, a system operacyjny instalują z dysku podłączanego do portu USB. Microsoft prawdopodobnie będzie sprzedawał pudełka z Windows 10 z pendrivem instalacyjnym w środku.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że informacja ta nie została potwierdzona przez oficjeli Microsoftu i – standardowo w takich przypadkach – należy ją traktować jako plotkę.

Portal Winfuture.de, powołując się na własne źródła donosi, że pudełkowa wersja Windows 10 będzie sprzedawana w dwóch wariantach – z płytą DVD oraz z pendrivem. Dotyczy to zarówno wersji 32- i 64-bitowej.

Użytkownik, który zdecyduje się na zakup pudełka, będzie mógł zatem wybrać, z jakiego nośnika zainstalować system. W przypadku komputerów bez czytnika płyt załączony pendrive może się okazać zbawienny. Nie będzie bowiem trzeba na własną rękę przygotowywać bootowalnego dysku USB z systemem.

Winfuture.de podaje ponadto, że opcjonalny dysk USB będzie dostępny zarówno dla Windows 10 w wersji Home, jak i Professional.

Niemiecki oddział Microsoftu w odpowiedzi na zapytanie wspomnianego serwisu poinformował, że nie ma do przekazania żadnych informacji w tym temacie.

Źródło: Winbeta.org, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *