Windows 10 stoi w miejscu, czyli statystyki platformy Steam

Windows 10 gamers

Jak co miesiąc Valve opublikowało najnowsze statystyki dotyczące platformy Steam. Znajdziemy w nich informacje na temat używanego przez graczy sprzętu, jak również systemu operacyjnego.

To ostatnie interesuje nas najbardziej, bowiem po raz pierwszy od premiery Windows 10 stracił na udziałach. Co prawda mówimy o spadku rzędu 0,05%, ale mimo wszystko coś jest na rzeczy.

Z Windows 10 korzysta aż 48,90% wszystkich użytkowników platformy Steam. Jest to zatem najpopularniejszy wśród graczy system operacyjny. Wyprzedza między innymi Windows 7, który może się pochwalić wynikiem 34,4%. Trzeci w zestawieniu jest Windows 8.1, który niespodziewanie zyskał nieco użytkowników.

Czy Microsoft ma powody do obaw? Raczej nie. Gracze to jedna z tych grup, która najszybciej przekonała się do Windows 10, wiedziona lepszą wydajnością w grach i obsługą DirectX 12. Tymczasem okazuje się, że obecnie technologia ta nie daje aż takiej przewagi, a część tytułów lepiej działa w przypadku DirectX 11. Jest tak m.in. w przypadku Quantum Break.

Źródło: Steam via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *