Windows 7 lub 8.1 (OEM) – koniec sprzedaży?

Windows 7 notebook

Osoby chcące nabyć sprzęt komputerowy z systemem Windows 7 lub Windows 8.1 mają coraz mniej czasu na wykonanie zamówienia. Wraz z 31 października nowe urządzenia ze wspomnianymi „okienkami” Microsoftu przestaną być sprzedawane.

To efekt ustalonych wcześniej dat. Najwięksi partnerzy Microsoftu (OEM), tacy jak Dell, Lenovo czy HP, od 1 listopada nie będą uprawnieni do tworzenia i sprzedaży nowych komputerów z Windows 7 i Windows 8.1. Na sklepowych półkach będą się pojawiać wyłącznie sprzęty wyposażone w Windows 10.

Nie oznacza to jednak, że systemy te momentalnie staną się „martwe”. Microsoft zabrania dalszej sprzedaży, jednak wciąż będzie zapewniać wsparcie. Łatki bezpieczeństwa będą dostarczane do 14 stycznia 2020 roku w przypadku Windows 7 oraz do 10 stycznia 2023 roku dla Windows 8.1.

Warto odnotować, że Microsoft zabrania tworzenia i sprzedaży nowych komputerów z Windows 7 lub Windows 8.1. Na sklepowych półkach z pewnością jeszcze przez jakiś czas dostępne będą modele, które powstały przed 31 października.

Źródło: ZDNet via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *