Microsoft wycofuje się ze sprzedaży opasek Band

Microsoft Band 2

Microsoft podjął dwie próby zawojowania rynku wearables, wypuszczając do sprzedaży dwie odsłony opaski Band. Najwyraźniej żadna z nich nie odniosła większego sukcesu, bowiem gigant z Redmond postanowił całkowicie wycofać je ze sprzedaży.

Opaski zniknęły nie tylko ze sklepu Microsoftu, ale również z amerykańskiego Best Buy. Gadżet wciąż można zakupić na Amazonie, ale prawdopodobnie są to pozostałe zapasy i w końcu ich zabraknie.

Mary Jo Foley, osoba posiadająca dobre kontakty w Microsofcie, wyjaśnia natomiast, że amerykańska firma nie ma obecnie zamiarów stworzenia Band 3. Linia opasek sportowych z Redmond została zatem wstrzymana.

Źródła podają również, że rozwiązany został zespół deweloperów, który pracował nad przeniesieniem Windows 10 na opaskę sportową. Podobnie stało się z działem hardware’u.

W oficjalnym komunikacie dla serwisu ZDNet przedstawiciel firmy potwierdził, że Microsoft nie ma planów na kolejną opaskę sportową w tym roku. Nie oznacza to oczywiście, że seria została całkowicie anulowana, ale wiemy już, że Microsoft Band 3 nie pojawi się w sklepach zbyt wcześnie. O ile w ogóle zostanie stworzony.

Źródło: Instalki / Foto: Pmattes, Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *