Ile w ubiegłym roku zarobił szef Microsoftu?

Satya Nadella

Satya Nadella, obecny szef Microsoftu, otrzymał premię w wysokości 4,4 mln dolarów za realizację założonych celów w ubiegłym roku fiskalnym.

Łącznie CEO jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm technologicznych zarobił w ubiegłym roku fiskalnym 17,6 mln dolarów, wliczając w to akcje i inne bonusy. Przychód Microsoftu wyniósł natomiast 91,5 mld dolarów.

Co ciekawe, Nadella mógł zarobić jeszcze więcej, gdyby dział mobilny Microsoftu utrzymał się na dobrym poziomie. Wiemy jednak, że segment smartfonów amerykańskiej firmy nie radzi sobie zbyt dobrze.

Kolejny bonus dla CEO Microsoftu był szykowany z okazji przekroczenia miliarda instalacji Windows 10 przed 2018 rokiem. Już teraz wiemy jednak, że do wypłaty premii z tego tytułu nie dojdzie, gdyż firma przyznała, że realizacja celu jest niemożliwa. Po roku darmowej obecności na rynku Dziesiątka została zainstalowana na 400 mln urządzeń.

Satya Nadella nie był jedyną osobą, która zarobiła w tym roku miliony na swojej pracy w Microsofcie. Amy Hood i Brad Smith wzbogacili się odpowiednio o 10,3 i 8,6 mln dolarów.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *