Windows 10 – problem z synchronizacją danych w przeglądarkach www

Windows 10 (2004)

Firma Microsoft ostrzega przed błędem występującym w systemie Windows 10 w wersji 2004. Użytkownicy OSu mogą doświadczać problemów z pojawiającym się nagle czarnym ekranem, przeważnie w sytuacji, w której korzystają oni z desktopów z monitorami lub laptopów podpiętych pod wyświetlacze zewnętrzne. Błąd pojawia się najczęściej podczas rysowania w aplikacji Office. Dobre wieści są takie, że aktualizację naprawiającą błąd znajdziecie już w Windows Update, o ile jeszcze jej nie zainstalowaliście. Złe polegają na tym, że to wcale nie koniec problemów.

Problem z synchronizacją danych w przeglądarkach internetowych

Windows 10 w wersji 2004 i nowszej w niektórych przypadkach wchodzi w konflikt z przeglądarkami bazującymi na silniku Chromium oraz wybranymi aplikacjami Microsoftu. Od czasu udostępnienia poprawki May 2020 Update część użytkowników systemu donosi o problemach z synchronizacją danych w przeglądarkach Google Chrome i Microsoft Edge. Czasami okazuje się, że po restarcie komputera dane z sesji sprzed restartu nie są prezentowane i zapisywane w chmurze.

Microsoft potwierdził istnienie powyższego błędu w sierpniu tego roku, ale do tej pory nie udało się zdiagnozować jego przyczyny. Na przestrzeni ostatnich tygodni rosnąca liczba osób donosi o tym, że Windows 10 usuwa pliki cookies z ich komputerów. Objawem tego zachowania są prośby o zalogowanie do przeglądarki po każdym ponownym rozruchu urządzenia. Wiemy, że nad rozwiązaniem pracuje także zespół Google.

“Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, ale ze względu na naturę aktualizacji systemu Windows, niestety zajmie trochę więcej czasu, zanim będziemy mogli go wydać za pośrednictwem comiesięcznej aktualizacji serwisowej” – powiedział przedstawiciel Microsoft na kanale komunikacyjnym bugs.chromium.

Na tę chwilę nie ma dobrej solucji na obejście tych usterek.

Źródło: MicrosoftChromium, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *