W desktopowej wersji Microsoft Teams pojawi się pewne usprawnienie

Microsoft Teams logo

W ciągu ostatniego roku popularność platformy Microsoft Teams niesamowicie wzrosła. Za sprawą pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, mnóstwo osób zostało zmuszonych do nauki lub pracy zdalnej. Wspomniana popularność uwidoczniła niestety mniejsze i większe wady usługi giganta z Redmond.

Jedną z takich wad platformy Teams, jest fakt, że jej desktopowa wersja, w przeciwieństwie do aplikacji mobilnej, nie oferuje możliwości odpowiadania bezpośrednio na konkretne wiadomości rozmówców wypowiadających się na danym czacie. Jako, że w spotkaniach w ramach tej usługi potrafi brać udział nawet kilkaset osób, omawiana funkcja byłaby naprawdę mile widziana.

Odpowiadanie na konkretne wiadomości w desktopowej wersji Teams

Na szczęście, Microsoft już pracuje nad funkcją odpowiadania bezpośrednio na wybrane wypowiedzi dla swojej desktopowej aplikacji. Jedna z deweloperek programu potwierdziła tę informację za pośrednictwem forum przeznaczonego dla użytkowników Teams.

Fakt, że omawiana funkcja zmierza do desktopowej wersji Teams potwierdziła członkini zespołu odpowiadającego za platformę / Źródło: Microsoft Teams UserVoice

W tej chwili nie wiadomo, kiedy desktopowy Microsoft Teams doczeka się możliwości odpowiadania na konkretne wiadomości, ale dobrze wiedzieć, że taka możliwość do aplikacji zmierza. Wersja mobilna platformy już ją oferuje, a jej obsługa jest niebywale prosta. Wystarczy tapnąć na wybranym czacie w wypowiedź, do której chcemy się odnieść i z wysuniętego menu wybrać opcję Odpowiedz.

W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft Teams zyskał wiele innych przydatnych funkcji. Platforma doczekała się między innymi integracji z GitHubem, opcji zastąpienia tła widoku z kamerki wideo dowolnym obrazem, i nie tylko.

Źródło: Microsoft Teams UserVoice, via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *