Windows 10 ukończony!

Microsoft zakończył prace nad ostateczną kompilacją Windows 10. System osiągnął tym samym status RTM i oznaczony został numerem 10240. Od teraz więc insiderzy mogą pobrać system bez względu na to, czy zapisani są w szybkim czy wolnym kręgu aktualizacji z gałęzi TH1.

Jest to również pierwszy build, którego nie opatrzono żadnym znakiem wodnym, a w jego nazwie nie pojawia się określenie Preview. W celu pobrania finalnej odsłony Windows 10, wystarczy wejść w usługę Windows Update i wyszukać dostępnych aktualizacji klikając kolejno:

Start > Settings > Update&Security > Windows Update > Check for updates

Microsoft informuje ponadto, że pomimo wydania gotowego produktu, w przeciągu najbliższych dwóch tygodni dzielących od premiery, możemy spodziewać się pomniejszych aktualizacji zarówno samego systemu jak i aplikacji w Sklepie. Ruch giganta z Redmond jest podyktowany chęcią wydania jak najbardziej dopracowanego oprogramowania.

Windows 10 zrywa z dotychczasową praktyką wydawania nowych systemów, a zapoczątkowuje zupełnie nowy model polegający na stałym udoskonalaniu i dostarczaniu nowych usług, funkcjonalności i łatek bezpieczeństwa. Każdorazowo, zanim zostanie wydana większa aktualizacja, Microsoft będzie korzystał z programu Insider celem dokładnego przetestowania przez użytkowników.

Wydając gotowy system, Microsoft postawił na optymalizację działania przeglądarki Microsoft Edge, która według benchmarków JavaScript znacznie pokonuje Google Chrome czy Safari. Jeżeli znajdziecie jakieś inne zmiany, piszcie o nich w komentarzach.

Źródło: blogs.windows.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *