Microsoft przestał wspierać Windows Server 2003

Do premiery Windows 10 pozostały już tylko dwa tygodnie. Tymczasem po 12 latach, Microsoft wygasił swoje wsparcie dla Windows Server 2003. Nie jest to być może popularny system, ale wiele firm wciąż korzystało z tej technologii.

Windows Server 2003 to specjalna wersja systemu oparta na rozwiązaniach z XP, która dedykowana jest do zastosowań serwerowych. System jest już wiekowy, w 2008 oraz 2012 roku Microsoft wydał jego udoskonalonych następców. Jednakże, część firm nie zdecydowała się wtedy na uaktualnienie i wciąż korzystała ze starej wersji. Wraz z końcem wsparcia przez producenta będzie to jednak o wiele ryzykowniejsze, bowiem Microsoft nie przygotuje już odpowiednich łatek oraz aktualizacji.

Oczywiście, nie da się ukryć, iż Microsoftowi zależy na tym, aby klienci przesiadali się na jak najbardziej aktualne wersje jego produktów. I choć firmą kieruje chęć zysku to ciężko jednak zaprzeczyć, że żaden system nie jest nieśmiertelny. Od czasu premiery Windows Server 2003 minęła już ponad dekada i w tym czasie pojawił się szereg nowych rozwiązań i technologii.

Źródło/Zdjęcie: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *