Poznaliśmy wygląd Firefoksa dla Windows 10

Całkiem niedawno Mozilla ogłosiła plany, które zakładały stworzenie przeglądarki Firefox specjalnie dla Windows 10. Teraz amerykańska firma pokazała pierwsze screeny z nadchodzącego programu. Rewolucyjnych zmian nie ma, ale chyba nikt się ich nie spodziewał, prawda?

Na pierwszy rzut oka różnic między nową wersją, a tą na Windows 8 nie ma zbyt wielkich. Oczywiście jest ku temu dobry powód. Mozilla nie chce by użytkownicy, którzy przesiądą się na nowy system operacyjny Microsoftu mieli problemy z odnalezieniem się w ich przeglądarce. Jej design został odświeżony tak by lepiej pasować do wyglądu okien w Windows 10 ale jednocześnie zmiany nie mogły pójść za daleko. Efekt końcowy prezentuje się tak:

firefox_windows_10_01

Firefox na Windows 10 w całej okazałości

By łatwiej zauważyć co się zmieni w stosunku do poprzedniej wersji “liska” na poniższym screenie porównano paski obu przeglądarki.

firefox_windows_10_02

Porównanie przeglądarki Firefox z Windows 8 i Windows 10

Jak widać stara wersja była odrobinę szersza i miała większy rozmiar czcionek. W nowym Firefoxie zostały one zmniejszone, a pasek przeglądarki ściśnięty dzięki czemu otrzymujemy więcej przestrzeni służącej do przeglądania sieci. Warto zwrócić uwagę na rozszerzenia, których kolorowe ikonki znajdziemy w lewym górnym rogu.

firefox_windows_10_03

Tak wygląda rozwinięty pasek adresu (przez Mozille nazwany Awesome Bar)

Nowy Firefox da nam również możliwość stosowania nakładek w kilku odcieniach. Co wy na to? Naszym zdaniem wygląda nieźle. Niestety nie wiadomo kiedy nowa przeglądarka Mozilli będzie miała swój debiut. Trudno wierzyć w to, że uda się ją ukończyć na premierę Windows 10. Ale poczekamy – zobaczymy.

Źródło: venturebeat.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *