Windows 10 z nowym rekordem

Windows 10

Pomimo licznych doniesień o problemach występujących po aktualizacjach systemu Windows 10, oprogramowanie staje się coraz popularniejsze. Microsoft poinformował właśnie, że „dziesiątka” jest już zainstalowana na ponad 900 milionach urządzeń.

We wrześniu ubiegłego roku wynik oscylował w granicach 700 milionów, a w marcu bieżącego roku „świętowano” przekroczenie progu 800 milionów. Jak widać, coraz więcej konsumentów przekonuje się do Windowsa 10. Warto jednak zaznaczyć, że do ogólnego podsumowania wliczają się także takie urządzenia jak Xbox One, Surface Hub i Microsoft HoloLens.

Wpływ na rosnącą popularność Windowsa 10 ma oczywiście dobiegające końca życie „siódemki”. Microsoft planuje zakończenie wsparcia tego systemu już na początku 2020 roku (wybrane komputery otrzymywać będą aktualizację do końca przyszłego roku).

Trzeba jednak mieć na uwadze, iż plany giganta z Redmond były niegdyś ambitniejsze. Koncern kilka lat temu wysnuł prognozę, że Windows 10 zostanie zainstalowany na 1 miliardzie sprzętów do połowy 2018 roku.

Korzystacie z Windowsa 10, czy nadal na Waszych komputerach pracuje poczciwa “siódemka”?

Źródło: Twitter, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *