Windows 10 zainstalowany już na 50 mln urządzeń

Niecałe trzy tygodnie po swojej premierze Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 50 mln urządzeń. To znakomity wynik, który pozwolił przebić popularność Windows 8. Czy Microsoft może już pomału mówić o sukcesie?

Microsoft co prawda nie pochwalił się jeszcze oficjalnymi liczbami, jednak raport opublikowany przez portal WinBeta wskazuje, że na całym świecie Dziesiątka została zainstalowana już 50 milionów razy. Dotyczy to zarówno komputerów PC, jak i tabletów.

Przypomnijmy, że po pierwszym dniu od momentu premiery Windows 10 był zainstalowany na 14 mln urządzeń. Dobicie do bariery 50 mln jest zatem bardzo realne.

Dzięki temu liczba użytkowników Windows 10 zdążyła już przerosnąć liczbę użytkowników Windows 8. Oczywiście na taki stan rzeczy ma wpływ fakt, że Dziesiątka była dystrybuowana jako darmowa aktualizacja. Każdy posiadacz Windows 7 lub Windows 8 może w przeciągu roku od momentu premiery Windows 10 skorzystać z darmowej przesiadki na nowszy system.

Microsoft ma powody do zadowolenia. Po niezbyt dobrej kondycji Windows 8 przyszedł czas na system, który radzi sobie znacznie lepiej. Także opinie użytkowników są bardziej przychylne, niż w przypadku Ósemki.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *