Windows 10 – system zarządzania dyskami w nowej odsłonie

Windows 10

Windows 10 posiada w swojej ofercie kilka funkcji, które wyglądem pamiętają jeszcze czasy XP. Za przykład niech posłuży chociażby Menedżer urządzeń czy Zarządzanie komputerem. W tej ostatniej sekcji znajduje się interesująca nas dziś funkcja, która także pamięta zamierzchłe czasy. Niedługo się to jednak zmieni. Microsoft postanowił wziąć się za Zarządzanie dyskami.

Zarządzanie dyskami się zmieni. Pytanie czy na dobre?

Dobrze, ale co możemy zrobić za pośrednictwem Zarządzania dyskami? Przede wszystkim szybko sformatować wybrany nośnik czy podzielić go na partycje. Siłą rzecz więc mówimy o funkcji, która nie jest używana przez wszystkich użytkowników i nie każdy ma obowiązek ją znać. Kroki poczynione przez Microsoft mają – wydaje się – na celu spopularyzowanie tego rozwiązania.

Obecny wygląd funkcji Zarządzanie dyskami w Windows 10 / Źródło: Instalki.pl

Zarządzaj dyskami i woluminami

Zarządzanie dyskami zmieni nazwę na Zarządzaj dyskami i woluminami i zostanie przeniesione do zwykłych ustawień systemowych. Obecnie funkcja znajduje się w fazie beta i zostanie wdrożona najprawdopodobniej na jesieni w aktualizacji 20H2.

Zarządzaj dyskami i woluminami / Źródło: Microsoft

Mam jednak wrażenie, że unowocześniona sekcja prezentuje się znacznie mniej intuicyjne od swojego pierwowzoru. Nie wszystko na pierwszy rzut oka jest klarowne i kompletne. Na udostępnionych zrzutach ekranu nie widać chociażby opcji dzielenia partycji.

Pozostaje jedynie czekać na implementację nowości do stabilnej wersji systemu Windows 10. Miejmy nadzieję, że do tej pory dojdzie do usprawnienia powyższej funkcji.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *