Windows 10 zdobył już 3% komputerów na całym świecie

Z każdą minutą Windows 10 zyskuje nowych użytkowników i tym samym umacnia swoją pozycję na rynku. Do dominacji dużo jeszcze brakuje, jednak nie ulega wątpliwości, że najmłodszy system Microsoftu radzi sobie świetnie, już teraz prześcigając Vistę czy Linuxa. Na ilu urządzeniach zainstalowano Dziesiątkę?

Dokładna liczba nie jest nam znana, jednak StatCounter podaje, że Windows 10 jest już zainstalowany na 3% wszystkich komputerów na całym świecie. To więcej, niż Windows Vista czy chociażby wszystkie dystrybucje Linuxa.

Warto zaznaczyć, że Windows 10 jest dostępny na rynku od zaledwie kilku dni. Obecny zasięg systemu jest zatem godny pozazdroszczenia, a w kolejnych dniach powinien się powiększyć.

Duża popularność Dziesiątki to oczywiście zasługa darmowej aktualizacji, którą wykonać mogą wszyscy posiadacze legalnej licencji Windows 7 oraz Windows 8. W kolejnych dniach powinniśmy zatem obserwować zwiększający się zasięg Windows 10 i jednocześnie zmniejszającą się liczbę instalacji starszych systemów Microsoftu.

popularnosc_systemow
Popularność systemów operacyjnych na świecie – 2 sierpnia 2015

A jak prezentuje się sytuacja Dziesiątki w Polsce? Według StatCounter system ten jest zainstalowany na 2,7 % wszystkich komputerów. Wynik jest zatem podobny do światowej średniej.

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy warto zainstalować Windows 10, odsyłamy do obszernej recenzji. Polecamy również poradnik, który wyjaśnia, jak przeprowadzić aktualizację systemu bez czekania.

Źródło: StatCounter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *