Ile programów może wyświetlić Menu Start w Windows 10?

Windows 10 przywrócił do systemu jeden z bardziej pożądanych elementów – Menu Start. Choć różni się ono nieco od tego, co widzieliśmy w Windows 7, w ogólnych założeniach oferuje podobną funkcjonalność. Nie wszystkim nowy-stary element systemu przypadł jednak do gustu. Mowa o użytkownikach, którzy posiadają ponad 512 zainstalowanych programów.

Użytkownicy skarżą się na forum Microsoftu, że Windows 10 nie wyświetla w Menu Start wszystkich zainstalowanych programów. Jak się okazuje, problem dotyczy osób, które posiadają w swoim systemie ponad 512 zainstalowanych aplikacji.

W takim przypadku system losowo wybiera pozycje, które są wyświetlane w Menu Start. Reszty brakuje nie tylko na rozwijanej liście. Nie pokazują się również w systemowej wyszukiwarce. Jak donoszą użytkownicy, nie działa także przypięcie wybranych programów do Menu Start. Aplikacje po prostu się nie uruchamiają.

Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest ręczne odnalezienie programu na dysku i uruchomienie go z tego miejsca. Działa także przypięcie aplikacji do paska zadań.

Jest to problem, który dotyka bardzo małą grupę osób. W końcu kto na swoim komputerze posiada aż tak dużo programów i aplikacji? Microsoft najwyraźniej nie przewidział takiej sytuacji i musi popracować nad poprawką.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *