Demo technologiczne DirectX 12 (wideo)

Microsoft to nie tylko Xbox One. To także Windows 10 i hucznie zapowiadana rewolucja w postaci DirectX 12 – bibliotek graficznych dostępnych na wyłączność Dziesiątki. Aby nie być gołosłownym, podczas konferencji na targach Gamescom zaprezentowano demo technologiczne prezentujące możliwości DX12.

Prezentacja została uruchomiona na komputerze osobistym, na którym zainstalowany został Windows 10, czyli system wyposażony w biblioteki DirectX 12. Sam materiał skupiał się na szczegółach postaci oraz otoczenia, prezentując wysokiej jakości grafikę, dzięki której grom będzie jeszcze bliżej do rzeczywistości.

Oczywiście to tylko niewielkie demo, które nie prezentuje pełnego potencjału nowych bibliotek. Podczas różnych prezentacji Microsoft bardzo często podkreślał, że DirectX 12 zapewni większą wydajność przy jednocześnie mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym.

O faktycznej przydatności DX12 trudno obecnie pisać. Z oficjalnym werdyktem należy się wstrzymać do premiery jakiejkolwiek gry wykorzystującej tę technologię. Obecnie brak na rynku takich tytułów.

Warto również zaznaczyć, że DirectX 12 będzie dostępny wyłącznie w Windows 10. Gracze chcący skorzystać z możliwości tych bibliotek są niejako zmuszeni do instalacji najnowszego systemu Microsoftu.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Demo technologiczne DirectX 12 (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *