Windows DVD Player – alternatywa dla Windows Media Center

Jeszcze przed premierą Windows 10 Microsoft ogłosił, że usunie z systemu Windows Media Center. Miało to związek z małą popularnością oprogramowania, które było używane co najwyżej do odtwarzania filmów DVD. Amerykańska firma zobowiązała się jednak do dostarczenia alternatywy.

Jest nią Windows DVD Player, czyli prosta aplikacja, która umożliwi użytkownikom odtwarzanie płyt DVD. Program nie posiada funkcji oglądania telewizji, którą charakteryzował się Windows Media Center.

Co ciekawe, Windows DVD Player został umieszczony w Windows Store, a jego cena wynosi 65 złotych. Całkiem sporo, jak na prostą aplikację. Warto jednak zaznaczyć, że każdy użytkownik, który wykonał aktualizację do Windows 10 z Windows 7 lub Windows 8, otrzyma odtwarzacz za darmo. Nie trzeba w tym celu przechodzić nawet do sklepu. Aplikacja zostanie pobrana automatycznie via Windows Update.

Jeżeli natomiast zakupiliście świeżą licencję Windows 10 i nie migrowaliście z Windows 7 lub Windows 8, sugerujemy zainteresowanie się innym oprogramowaniem. W tym miejscu można znaleźć kilka ciekawych i co najważniejsze – darmowych odtwarzaczy DVD.

Windows DVD Player
Windows DVD Player

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *