Czy urządzenia z Windows 10X pojawią się jeszcze w tym roku?

Windows 10X

Microsoft od wielu miesięcy przygotowuje finalną, stabilną wersję systemu Windows 10X. Nowe oprogramowanie miało zadebiutować już jakiś czas temu, jednak jego premiera została przesunięta. Najnowsze informacje zdradzają, kiedy dokładnie możemy spodziewać się stabilnego wydania wspomnianego systemu. Okazuje się, że pierwsze urządzenie działające pod kontrolą Windows 10X pojawi się jeszcze na przestrzeni 2021 roku.

Windows 10X coraz bliżej..

Według Windows Central, Microsoft ma zamiar wydać pierwszą, stabilną wersję oprogramowania Windows 10X tej wiosny, z premierą wstępnie zaplanowaną na drugą połowę 2021 roku. Amerykańska firma rzekomo chciała dostarczyć pierwsze urządzenie ze swoim oprogramowaniem już wiosną, ale nie udało się jej podpisać odpowiednich umów na czas.

Konkretna informacja na temat możliwej premiery w trzecim kwartale 2021 roku, to zdecydowanie dobra wiadomość.

Windows 10X – a co to takiego? 😉

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, Windows 10X to specjalna wersja systemu Windows 10, która została zaprojektowana od postaw dla składanych komputerów oraz urządzeń hybrydowych. To także konkurencja dla Chrome OS od Google oraz próba Microsoftu w dotarciu do klientów przeznaczających mniej pieniędzy na komputer do pracy i edukacji.

Niestety jest pewien minus całego rozwiązania. Windows 10X nie będzie domyślnie obsługiwał aplikacji Win32, nawet pomimo opóźnienia związanego z jego premierą oraz dłuższego rozwoju przez producenta. Windows Central twierdzi, że obecnie priorytetem Microsoftu jest rozpowszechnienie rozwiązań takich, jak Windows Virtual Desktop czy CloudPC – w ramach streamingu starszych aplikacji.

Możemy spodziewać się prawdziwego wysypu sprzętów od wielu producentów. Miejmy nadzieję, że niektóre z nich będą dostępne w przyjaznej dla portfela cenie.

Źródło: XDA / Instalki / Windows Central

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *