Windows 7 i dyski SSD

Analitycy przewidują, że nowy system Microsoftu będzie w stanie znacznie lepiej wykorzystać możliwości dysków SSD. Niestety obecnie żaden z systemów operacyjnych nie jest w stanie zaoferować pełnej obsługi możliwości jakie daje ta technologia.

Na najbliższej konferencji WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) koncern z Redmond zaprezentuje ulepszoną obsługę dysków SSD w systemie Windows 7. Wszystko za sprawą rosnącej sprzedaży sprzętu wyposażonego w dyski tego typu. Microsoft chce zaoferować lepszą jakość obsługi dysków SSD w swoich produktach. Przede wszystkim chodzi o zwiększenie prędkości zapisu i odczytu danych.

Dyski wykonane w technologii SSD które pozbawione są ruchomych części cechują się znacznie krótszym czasem dostępu do danych, a także są bardziej odporne na uszkodzenia od tradycyjnych dysków. Jednak jak podkreślają komentatorzy aby pamięci wykonane w tej technologii zyskały dużą popularność Microsoft musi zaoferować ich obsługę na zdecydowanie wyższym poziomie niż dotychczas.

Autor: Mateusz Ponikowski

Źródło: INSTALKI.pl

1 thoughts on “Windows 7 i dyski SSD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *