Windows 7 nie ma problemu z bateriami?

Microsoft na blogu poświęconym Windows 7 poinformował, że najnowsza odsłona Windowsa nie ma problemów z błędną identyfikacją stanu baterii w komputerach przenośnych.

Przypomnijmy, że niektórzy użytkownicy Windows 7 skarżą się na słabszą żywotność baterii po zainstalowaniu systemu. Wielu z nich otrzymuje komunikat sugerujący rozważenie wymiany baterii. Sprawa wyszła na jaw poprzez skargi użytkowników na forum dyskusyjnym TechNet.

Microsoft wraz z producentami sprzętu przyjrzał się całej sprawie i oświadczył, że problem nie leży po stronie systemu. Zdaniem specjalistów z Redmond system nie wyświetla fałszywych alertów – jeżeli komunikat o złym stanie baterii występuje wyświetlany jest on prawidłowo. Systemy Windows Vista i XP nie posiadały mechanizmu pozwalającego ocenić ogólny stan baterii dlatego tego typu ostrzeżenie nie występowało.

Windows 7 badając ogólną kondycję baterii bierze pod uwagę wartości bezwzględne takie jak moc w watogodzinach. Jeżeli system ustali, że stopień zużycia baterii wynosi 40% to może wyświetlać komunikat sugerujący wymianę akumulatora. Szczegółowy opis technologii oraz wyjaśnienia Microsoftu znaleźć można na blogu Engineering Windows 7.

Źródło: Microsoft

6 thoughts on “Windows 7 nie ma problemu z bateriami?

 1. Witam,
  u mnie na laptopie Samsung R710 Windows 7 zabił baterie. Na Viście bateria trzymała 3,5h na oszczędnym trybie. Po instalacji W7 systematycznie czas spadał. Po 1 miesiącu bateria do wyrzucenia. Nie trzyma nawet 1s. Bateria nieco ponad rok ma :/

 2. Mój laptop to żadna rewelacja fujitsu-siemens amilo pa2548, jednak od kiedy zacząłem korzystać z 7 ( używam jej już od wersji RC), to zanotowałem dłuższą pracę laptopa na baterii. Na Viście trzymał od 1,5 – 2,5, a na 7 od 2-3.
  Może macie po prostu cienkie baterie 😛

 3. Posiadam nb Acer /nic szczególnego/. Po instalacji Win7 bateria też padła.
  Komunikat jak u wszystkich. Wcześniej, pod WinXP wszystko było OK. Potwierdzam zatem fakt niszczenia baterii przez 7-kę.

 4. A może należy nauczyć się czytać ze zrozumieniem drogi MIACHALe? “że niektórzy użytkownicy Windows 7 skarżą się na słabszą żywotność baterii po zainstalowaniu systemu” Bo gdyby się znało całą sprawę, a nie wyskakiwało z mądrością na 5 minut, toby się miało świadomość, że problem występuje w NIEKTÓRYCH laptopach. Twoja teoria jest tak makabrycznie idiotyczna, że aż trudno uwierzyć, że ktoś jest w stanie coś takiego wymyślić. Ciekawe jak wyjaśnisz, że przez 14miesięcy posiadania laptopa z systemem Vista bateria trzymała 1,5-3godziny (w zależności od planu zasilania) a ZARAZ po zainstalowaniu W7 wyskoczyła informacja o usterce baterii i laptop trzyma 5-20 minut. Chcesz mi wmówić, że podczas instalacji podłączałem i odłączałem zasilanie 500razy? GRATULUJĘ!

 5. To ciekawe czemu moja trzyma żywotność… Może po prostu trzeba nauczyć się nią zarządzać? Po 500 cyklach bateria rozpoczyna systematyczne tracenie pojemności – jak się odłącza na półgodziny a potem podłącza to można ją zabić w kilka m/c…

 6. Wszystko fajnie i super, oczywiście, że komunikat pojawia się kiedy bateria nie nadaje się już do użytku, ale jej uszkodzenie spowodował Windows 7 przez złe zarządzanie nią. Przed zainstalowaniem 7 w baterii miałem Wear Level na poziomie 7 % po ok 2 miesiącach nagle 72 %. Oczywiście bateria była nowa. Część osób piszących na TechNet kupowało kolejną nową baterie i po pewnym czasie bateria padła. Nie chodzi tu o wyświetlanie komunikatu (bo wyświetla się on prawidłowo), ale o rzeczywiste niszczenie baterii !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *