Windows 7 nie tak szybko…

Jak donosi serwis InformationWeek koncern Microsoft wycofuje się ze słów Billa Gatesa który oświadczył, że Windows Seven może być dostępny już w 2009 roku. Pisaliśmy o tym w artykule z dnia 2008-04-05 pt. Windows Seven już za rok?.

Wypowiedź Gatesa w której mowa była o dostępności nowego systemu z rodziny Windows została zinterpretowana jako zapowiedź szybkiego wycofania Visty ze sprzedaży. Rzecznik Microsoftu oświadczył, że Bill Gates mówiąc o Windows 7 w 2009 roku miał na myśli pojawienie się pierwszych wersji testowych, a nie finalnych wersji konsumenckich.

Koncern z Redmond obecnie jest na etapie planowania rozwoju Windows 7, a premiera została ustalona na 3 lata po udostępnieniu wersji konsumenckiej systemu Windows Vista.

Źródło: ITbiznes.pl, InformationWeek

Autor: Mateusz Ponikowski

4 thoughts on “Windows 7 nie tak szybko…

  1. Ja uważam że chociaż jakby zdążyli sie wyrobić z Win 7 na następny rok. To danie go do klientów byłoby Nożem w plecy, Vista byłaby wielkim nie wypałem.A tak teraz nieźle zarobią na Viście, bo ładnie wchodzi vista x64. (No niby jest XP x64 no ale …).Seven jak wejdzie to głównie w x64 wersji, bo prawie każdy za te 3 lata będzie miał procka 64bitowego.Wersja seven 32 – bitowa będzie już tylko od tradycją dla tej platformy.Myśląc ekonomicznie, to nie ma sensu sie śpieszyć z 7, najpierw badania i opracowywanie Visty musi się zwrócić, a dopiero potem dać coś nowego.PS.Chciałbym już teraz dostać wersje beta 7, tylko po to aby zainstalować i popatrzeć na to i tamto. No ale cóż zanim seven wkroczy.Poza tym microsoft musi sie liczyć z tym że Linux staje się coraz \”gorszą\” konkurencją.Już teraz instalując np. Ubuntu 7 z skonfigurowanym Wine, nie musimy sie martwić o winampa czy inny prosty program z windowsa. Bardzo łatwo je uruchomić.Dlatego też Windows seven musi być bardzo wydajny i szybki i mam nadziejię że taki będzie.

  2. Nie ma się co dziwić, czemu się wycofują… znowu mają problemy, znowu na 2009 sie nie wyrobią… za raz usłyszymy ze na 2012 będzie gotowe 😀 a tu boom koniec świata… koniec świata bo polska organizuje EURO 2012… okaże sie oczywiście, że premiera będzie o jeden dzień za późno :(WIWAT LINUX, WIWAT UNIX, WIWAT OS X!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *