Windows 7 przez 120 dni bez aktywacji

Microsoft przygotował miłą niespodziankę dla użytkowników Windows 7 – system może działać nawet 120 dni bez aktywacji przy pomocy 25-znakowego klucza produktu. Wszystko odbywa się legalnie i bez naruszenia licencji EULA.

Podobnie jak w przypadku Visty, Windows 7 daje użytkownikowi 30 dni na aktywację systemu po jego instalacji. Jednak istnieje pewna funkcja dedykowana przede wszystkim administratorom sieci która pozwala na wydłużenie tego czasu trzykrotnie. Za pomocą komendy “slmgr -rearm” w wierszu poleceń można trzykrotnie zresetować odliczanie (po wykonaniu tego polecenia należy zresetować Windows 7). W sumie daje to aż 120 dni bez aktywacji.

7 thoughts on “Windows 7 przez 120 dni bez aktywacji

  1. Tadeusz, Leon, myślicie, że firmy przeprowadzające ankiety i centra badanie opinii publicznej zatrudniają debili? po to się robi badania, analizę rynku, po to istnieje statystyka (choć podobno kłamie), żeby przewidzieć dany trend na podstawie ankiet, by się przygotować na daną sytuację lub ustalić odpowiednią cenę (cenę równowagi) w stosunku do popytu i zmaksymalizować zysk. Jesteś dzieckiem, masz 15 lat, że tego nie rozumiesz? można spróbować wystawić do sklepów windowsy za 1 zł i zobaczyć ile się sprzeda. Oczywiście, że można ale nikt na tym nie zyska (prócz użytkowników legalnego systemu za 1 zł) A ankiety przeprowadza się na grupie reprezentatywnej(nie tak jak sadzisz zapytano 1000 osób i wszystkie w klubie seniora, co to za grupa reprezentatywna?)

  2. @Wojtek – A komu zadawano to pytanie? Jeśli np. w klubie seniora, to i tak te 37% chętnych to dużo…
    Ale po co zadawać takie pytanie? Sensowniej byłoby ustawić Windows 7 na półkach w marketach i zobaczyć, ile sztuk się sprzedało. A ankieta, którą można tak sterować, by fałszowała wyniki, to tylko mydlenie oczu.
    A zatem, drogi Wojtku, warto pomyśleć, zanim się coś napisze.

  3. MS zrobił test w Polsce. Zadał pytanie “jeżeli Windows bedzie kosztował 99zł czy kupiłbyś sytem?”. 63% – nie. Polacy nadal wola byc złodziejskim krajem. Zamiast korzystać z darmowego Linuxa kradna Windowsy tłumacząc ze Linux jest lepszym systemem. Bez sensu Polsko !!!

  4. Gdyby Windows 7 był sprzedawany za 150PLN to dałbym swoją rękę uciąć, że sprzedaż wzrosła by przynajmniej trzy krotnie. Sam bym poleciał i go ściągnął z pułki, a tak na razie do marca jadę na RC później zobaczymy czy powrót do OEMowej Viśty czy może zmiana lapa z już preinstalowanym Win7… Niektóre gwiazdy muzyki, aby zmniejszyć fale piractwa potrafiły puścić swoje krążki po 20zł. Taki przeciętny zjadacz chleba, który ma wybecelować ponad 300 na “program” woli poprosić sąsiada, który mu wgra lewuska za piwko lub max 30zł.

  5. O ile wiem (choć mogę się mylić) Windows Vista & 7 to nie trial – nie mozna uzywać go legalnie bez klucza, owszem – funkcja “rearm” jest legalna i dedykowana administratorom, ale nie po to, by sobie używali przez 120 dni, ale żeby mieli czas w wielu komputerach wpisać klucz – jak wiadomo w firmie nie jest tak łatwo wziąć komputer na 5 min. żeby wpisać klucz, stąd opcja wydłużenia okresu działania bez klucza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *