Windows 7 RTM 13 lipca?

Na stronach rosyjskiego serwisu Wzor pojawiła się nieoficjalna mapa drogowa Windows 7. Serwis ten jest zwykle dobrze poinformowany dlatego najnowsze informacje mogą okazać się prawdziwe.

Wzor informuje, że build Windows 7 RTM ESCROW jest już gotowy i w najbliższym czasie będzie odbywał się proces RTM RECALL. Polega on na poszukiwaniu najbardziej optymalnej kompilacji dla wersji Release To Manufacture. Proces ten potrwa do 10 lipca i tego dnia programiści Microsoftu powinni mieć gotowy złoty kod (gold code) Windows 7 RTM. Kilka dni później bo 13 lipca światło dzienne ujrzy gotowa, skompilowana i finalna wersja Windows 7 RTM. Oznaczenie Release To Manufacture oznacza, że system jest gotowy do produkcji. Prawdopodobnie po 13 lipca system trafi do partnerów Microsoftu oraz subskrybentów MSDN/TechNet.

Jeszcze wcześniejsza data ujawniona została przez niemiecki serwis WinFuture. Niemcy powołując się na źródła bliskie Microsoftowi informują, że ostateczna wersja systemu Windows 7 będzie gotowa już 29 czerwca. Niezależnie od tego które z doniesień są prawdziwe widać, że prace nad nowy systemem są na ukończeniu. Zanim Windows 7 trafi oficjalnie na rynek minie jeszcze kilka miesięcy bowiem premiera zapowiedziana została na 22 października.

Źródło: Wzor.net, WinFuture.de

4 thoughts on “Windows 7 RTM 13 lipca?

  1. Witam :)Wierzę, że Nowy system Microsoftu odniesie spory sukces, gdyż testuje ten system od wersji BETA i jestem pełen podziwu dla programistów. Widać, że tym razem postanowili wsiąść pod uwagę opinię użytkowników i wdrożyć poprawki oraz cenne nowości do systemu.

  2. Oczywiście, że można zainstalować W.7 RC “obok” W.XP. Sam tak mam zainstalowane, ale aby tak zainstalować, należy “zwolnić” sobie jakąś partycję na dysku (tak ok. 40GB na zapas) i podczas instalacji W.7RC “wskazać” mu tą partycję. Wtedy podczas bootowania kompa będzie możliwość wyboru systemu.

  3. Myślę ,że programiści Microsoftu będą mieli jeszcze co robić w kwestii dopasowania do Windows 7 bibliotek które pracowały w Windows XP – życzę całemu zespołowi Microsoftu powodzenia bo testuję właśnie Windows 7 RC i bardzo mi się to podoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *