Windows 8.1 pobrany ponad 2 miliony razy

Tami Reller, dyrektor sekcji marketingu w Microsofcie, podczas swojego wystąpienia na Intel Developer Forum pochwaliła się, że Windows 8.1 został łącznie pobrany ponad 2 miliony razy. Wynik imponujący, jednak czy świadczy on o dużej popularności najnowszego systemu operacyjnego?

Niekoniecznie. Należy pamiętać, że wersja testowa Windows 8.1, która pojawiła się w czerwcu, została udostępniona całkowicie za darmo. Spora część użytkowników pobierała go z ciekawości lub jako alternatywę dla innych systemów, za które muszą zapłacić.

Sytuację tę potwierdzają inne statystyki – pochodzące z platformy Steam. Tam też gracze mogą dobrowolnie udostępniać specyfikację sprzętową swojego komputera, by pomóc w rozwiązywaniu problemów technicznych. Okazuje się, że Windows 8.1 jest używany wyłącznie przez 0,45% wszystkich użytkowników. Wynik skromny, jednak wciąż większy niż wszystkie dystrybucje Linuxa razem wzięte.

Czy sytuacja Windows 8 poprawi się po oficjalnej premierze aktualizacji 8.1? Z pewnością tak, choć wielkiej popularności temu systemowi bym nie wróżył.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *