Windows 8.1 pozwoli na ominięcie interfejsu Modern?

Interfejs Metro to prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjne rozwiązanie w nowym systemie operacyjnym Microsoftu. Wielu użytkowników, szczególnie tych, którzy nie korzystają z ekranu dotykowego, poddaje pod wątpliwość sens jego występowania. Dla wszystkich malkontentów mamy jednak dobrą wiadomość.

W weekend sieć obiegła informacja mówiąca o możliwości wyłączenia interfejsu Modern. Co to oznacza w praktyce? Użytkownik po starcie systemu znajdzie się od razu w klasycznym widoku pulpitu. Interfejs Modern będzie zatem ominięty, choć oczywiście będzie można do niego powrócić.

Rozwiązanie takie to woda na młyn dla wszystkich tych użytkowników, którzy nie posiadają ekranu dotykowego i większość czasu operują w widoku znanym chociażby z Windows 7. Oczywiście już teraz istnieje wiele programów, które oferują podobne rozwiązanie i całkowicie omijają interfejs Metro (Modern), jednakże użytkownik jest zmuszony do instalacji zewnętrznych aplikacji. W aktualizacji systemu do wersji 8.1 będzie to wbudowana funkcja. Czyżby Microsoft zaczął słuchać opinii swoich użytkowników?

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *