Microsoft celuje w segment inteligentnych zegarków

Zegarki to segment, który w niedługiej przyszłości zostanie opanowany przez nowoczesne technologie. Wszystko za sprawą smartwatch, czyli przenośnych urządzeń aspirujących swoją funkcjonalnością do klasycznych smartfonów. Najwięksi giganci prześcigają się w pomysłach, aby nie pozostać w tyle. Do czołówki w dniu dzisiejszym dołącza Microsoft.

Już wcześniej informowaliśmy, że Google pracuje nad własnym inteligentnym zegarkiem. W planach mają to także takie firmy, jak Apple i Samsung. Microsoft wyciąga wnioski ze swojej aktualnej działalności i nie chce spóźnić się z nowym trendem, dlatego też rozpoczął prace nad przenośną technologią.

Informacje wypłynęły z anonimowego źródła The Wall Street Journal. Według niego Microsoft zamówił od azjatyckich producentów komponenty, które mogą być użyte przy produkcji zegarków (między innymi przystosowane dotykowe wyświetlacze). Zamówione materiały mają być wykorzystane do rozwiązań prototypowych. Rozmówca The Wall Street Journal potwierdza także, że spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Microsoftu.

Czyżby gigant z Redmond wyciągał odpowiednie wnioski? Po zbyt późnym wypuszczeniu Windows Phone 8 odrabianie strat jest bardzo mozolne. Nie chcąc powtórzyć tego samego błędu, firma już teraz pracuje nad technologią nowoczesnych zegarków.

Źródło: The Wall Street Journal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *