AV-Test: Bing wyszukuje więcej plików Malware od Google

W ostatnich miesiącach pozycja wyszukiwarki Bing wyraźnie wzrosła. Do popularności na miarę Google jeszcze sporo brakuje, jednak kolejne poprawki wzbudzają zainteresowanie potencjalnych użytkowników. Najnowsze badania opublikowane przez niemiecki instytut AV-Test pokazują jednak, że Microsoft wciąż musi zoptymalizować swój produkt pod kątem bezpieczeństwa.

Celem badania było sprawdzenie, które z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych, odnajdują mniejszą ilość plików malware. Najbezpieczniejszą okazuje się Google, które na 10,91 mln sprawdzonych linków odnalazło tylko 272 strony zawierające złośliwe oprogramowanie. Na drugim miejscu znalazł się Bing (10,95 mln stron z czego 1285 zainfekowanych). Kolejne miejsca zajęły mniej popularne Blekko (203 stron z malware na ponad 3 mln) oraz Yandex (13,69 mln i 3330 zainfekowanych stron).

bing_malware

Badania przeprowadzane były na ponad 40 mln stron od sierpnia 2011 do lutego 2013 roku. Testowane były również wyszukiwarki Faroo, Teoma i Baidu. Pełny raport z przeprowadzonych badań można przeczytać pod tym adresem.

Źródło: AV-Test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *