Windows 8.1 Update 1 już oficjalnie!

Microsoft podczas swojej konferencji zorganizowanej w ramach targów Mobile World Congress oficjalnie potwierdził prace nad nową aktualizacją dla Windows 8.1, oznaczoną roboczo jako Update 1. Zmiany, jak informowano już wcześniej, dotyczą głównie obsługi aplikacji metro.

Microsoft wyjaśnia, że w aktualizacji Update 1 skupił się na obsłudze aplikacji metro za pomocą klawiatury i myszki, ułatwiając tym samym nawigację po systemie tym użytkownikom, którzy nie dysponują ekranem dotykowym.

Aplikacje będą obsługiwane z poziomu klasycznego pulpitu, przy wykorzystaniu paska zadań. Na ekranie startowym otrzymamy również dwie przydatne ikonki, służące do zamykania systemu oraz wyszukiwania plików/funkcji w systemie. Pełną listę zmian wraz z szerszym opisem można znaleźć w tym miejscu.

Microsoft poinformował przy okazji, że aktualizacja obniży wymagania sprzętowe dla systemu. Windows 8.1 będzie mógł być uruchamiany przez maszyny z 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wolnej przestrzeni na dysku. Dzięki temu system trafi do jeszcze większej liczby odbiorców.

Windows 8.1 Update 1 zostanie udostępniony wiosną bieżącego roku, jednak Microsoft nie podaje dokładnej daty. Aktualizacja zostanie przeprowadzona prawdopodobnie w ramach Windows Update i odbędzie się automatycznie.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *