Windows 8.1 w wersji testowej już dostępny

Pierwszy dzień konferencji BUILD, która odbywa się w San Francisco już za nami. Microsoft skupił się na niej na wielu aspektach swojej działalności, wliczając w to smartfony i Xbox One, jednakże najważniejszym punktem programu była premiera wersji testowej Windows 8.1 i szeroka prezentacja nowego systemu.

Z konferencji nie dowiedzieliśmy się niczego, o czym nie pisaliśmy już wcześniej. Tak więc system umożliwi logowanie prosto do pulpitu, omijając interfejs kafelkowy. Przywrócony został również przycisk Start, jednak jego działanie jest zgoła odmienne, niż we wcześniejszych wersjach systemu – naciśnięcie przenosi nas do interfejsu Modern, tak więc jest to bardziej kosmetyczna zmiana.

Podczas konferencji zaprezentowano również możliwości dzielenia ekranu na kilka mniejszych i uruchamiania wielu aplikacji jednocześnie. Trzeba przyznać, że funkcja ta robi spore wrażenie i pozwoli na lepsze zarządzanie swoimi programami podczas normalnej pracy. Kafelkowy interfejs w końcu może się do czegoś przydać.

Włodarze firmy przedstawili również zintegrowaną wyszukiwarkę, która podaje nam wyniki pochodzące zarówno z komputera, jak i internetu. Dzięki temu użytkownik może w prosty i szybki sposób odnaleźć interesujące go informacje, ograniczając ilość czynności, które musi w tym celu wykonać.

Najważniejsza jest jednak wiadomość o udostępnieniu testowej wersji Windows 8.1 dla szerokiej publiczności. Niestety w momencie pisania tego newsa nasz kraj nie może jeszcze pobierać plików ISO. Aktualizacja jest również dostępna poprzez Windows Store, jednakże użytkownicy polskiej wersji językowej muszą obejść się smakiem. Microsoft nie przygotował wsparcia dla naszego kraju i należy czekać na udostępnione pliki ISO umożliwiające osobną instalację systemu.

Wielka szkoda, że oprócz wsparcia dla portugalskiego, brazylijskiego, rosyjskiego, arabskiego, chińskiego, szwedzkiego czy chociażby tureckiego zabrakło miejsca dla języka polskiego. Najwidoczniej dla Microsoftu wciąż jesteśmy krajem trzeciego świata.

Wersja testowa ma być dostępna jest już dostępna do pobrania w tym miejscu, natomiast więcej na temat aktualizacji 8.1 można przeczytać na oficjalnej stronie Microsoftu.

Źródło: Microsoft

2 thoughts on “Windows 8.1 w wersji testowej już dostępny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *