Windows 8: alternatywny interfejs użytkownika

Nie da się ukryć, że wraz z wypuszczeniem na rynek systemu Windows 8, opinie użytkowników mocno się podzieliły. Sporo osób ceni sobie wprowadzenie kafelek, choć ich praktyczne zastosowanie sprawdza się bardziej w tabletach niż poprzez obsługę myszką. Z drugiej strony spora grupa narzeka na brak menu start i przezroczystych okien, a także usunięcie funkcji dodawania tapety na ekranie z kafelkami. W sieci pojawiła się właśnie wizja użytkownika, który pokazał jak powinien wyglądać proces przekształcania Windows 8 tak, aby zbyt gwałtowne zmiany nie odstraszały klientów.

Jak widać na załączonym obrazku, teoretycznie dałoby się pogodzić nowe funkcje z tymi które usunięto. Mamy zatem pasek zadań z przyciskiem Start, który po uruchomieniu obok klasycznych opcji daje również dostęp do ekranu z kafelkami. Dodatkową opcją byłaby możliwość wyboru, czy w pierwszej kolejności z menu chcemy mieć dostęp do klasycznej wersji, czy też Modern. Nie przeszkadza to ponadto w zmianie tapety i indywidualnym dostosowaniu ikonek na pulpicie przy obecności kafelek. Czy taka wizja ma szansę na urzeczywistnienie?

Alternatywny interfejs użytkownika Windows 8

Niewykluczone, bowiem niemal każdy dotychczasowy system Microsoftu prędzej czy później doczekał się aplikacji umożliwiających zmianę wyglądu do klasycznej wersji. W tym aspekcie można liczyć na support fanów, gdyż na zmiany ze strony producenta raczej nie ma co liczyć.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *