Windows 8 bez Zune i Live ID?

Wraz z premierą najnowszej wersji desktopowego Windowsa Microsoft zamierza zrezygnować w nim z dwóch rozpoznawanych submarek: Live ID oraz Zune. Ich zniknięcie będzie można zauważyć już w nadchodzącej wersji Consumer Preview. Zostanie ona udostępniona już 29 lutego.

Serwis The Verge poinformował, że logowanie poprzez profil Live ID zostanie w Windows 8 zastąpione przez Microsoft Account. W systemie ma zostać wbudowana specjalna aplikacja, która umożliwi powiązanie go z kontem internetowym. Z kolei w aplikacjach odpowiedzialnych za multimedia w Windows 8 nie znaleziono żadnej wzmianki na temat marki Zune. Obecnie nie wiadomo czym zostanie ona zastąpiona, jednak bardzo prawdopodobne, że będzie to po prostu Xbox Live.

To kolejna faza unifikacji nazw w usługach Microsoftu. Od wielu lat mówiło się, że firma stosuje zbyt skomplikowane nazewnictwo, które nie jest czytelne dla większości użytkowników. Dlatego też, przykładowo, Windows Live Calendar zastąpiony zostanie przez aplikację Kalendarz, a Windows Live Photo Gallery przez Zdjęcia.

Źródło: The Verge, Electronista

2 thoughts on “Windows 8 bez Zune i Live ID?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *