Microsoft testuje Photosynth dla Windows Phone

Aplikacja pozwalająca na korzystanie z możliwości usługi Photosynth już jakiś czas temu została wydana dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS. Do tej pory jednak wciąż nie doczekaliśmy się analogicznego rozwiązania dedykowanego telefonom z Windows Phone. Okazuje się, że już niedługo może się ono pojawić.

Brazylijski serwis Gemind poinformował, że na stronie usługi Photosynth można znaleźć panoramy zrobione przy pomocy takich urządzeń jak Nokia Lumia 800, Samsung Focus, HTC HD7 czy HTC Radar. Dodatkowo, niektóre z obrazów zawierają w sobie odwołania do aplikacji Photosynth dla Windows Phone z datą kompilacji z początku tego tygodnia.

Informacja ta wprawdzie nie daje nam żadnych informacji na temat przewidywanej daty premiery aplikacji, ale pojawił się przynajmniej cień szansy, że zostanie ona wydana w najbliższych miesiącach. Być może będzie miało to miejsce wraz z premierą kolejnej odsłony systemu Windows Phone.

Photosynth to usługa Microsoftu pozwalająca na tworzenie panoram oraz interaktywnych obrazów, opartych na wielu fotografiach tego samego przedmiotu lub pomieszczenia. Daje ona użytkownikom możliwość przybliżania detali oraz wirtualnego przemieszczania się po pomieszczeniach.

Źródło: Gemind

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *