Windows 8: Bing pokazuje wyniki Windows Store

Każdy użytkownik najnowszego systemu operacyjnego Windows 8 lub Windows RT zapewne zauważył, że domyślną przeglądarką jest Bing. Nie może to dziwić, skoro Microsoft w pierwszej kolejności stara się promować swoje produkty. Jeśli ktoś ma ochotę na używanie Google, to może dokonać odpowiedniej zmiany, jednak Bing może przekonać do siebie bardzo ciekawą funkcją wyszukiwania.

Bing w systemie Windows 8 oraz Windows RT posiada ciekawą funkcję wyszukiwania. Obok rozmaitych linków czy obrazków do interesujących nas rzeczy, dodano bezpośrednią integrację z aplikacjami obecnymi w Windows Store. Dzięki temu jeśli chcemy wyszukać interesujący nas program, to Bing wyświetli nam bezpośredni link do Windows Store wraz z opisem materiału, co znacznie ułatwi pracę z wyszukiwarką.

Bing

Nie jest to nowy pomysł Microsoftu, gdyż podobną integracją mogą cieszyć się od pewnego czasu posiadacze Windows Phone, który to również posiada identyczne funkcje przy wyszukiwaniu za pośrednictwem Bing. Jest to długoterminowa strategia, mająca na celu uświadomienie użytkowników odnośnie nowych funkcji wyszukiwania, a także ułatwiająca znalezienie interesujących aplikacji. Biorąc pod uwagę ogromną ilość aplikacji dostępnych w sklepie Windows Store, rozwiązanie to wydaje się trafionym pomysłem.

Źródło: WPCentral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *