Microsoft zamierza skupić się na hardware

W przeciągu ostatnich kilku dni branża nowych technologii skupiona jest na premierze systemu Windows 8. Nie ma się temu co dziwić, biorąc pod uwagę spore oczekiwania ze strony klientów. Jak się okazuje, Microsoft nie zamierza koncentrować się wyłącznie na oprogramowaniu, lecz również skupić się mocno na rozwoju gałęzi hardware’u. Wygląda na to, że niebawem doczekamy się nowych urządzeń na rynku.

Szef Microsoftu, Steve Ballmer, podczas wywiadu udzielonego dla BBC potwierdził, że w przeciągu najbliższych miesięcy na rynku zawitają kolejne urządzenia Microsoftu. Podkreślił przy tym, że ich produkcja nie wpłynie na zmniejszenie koncentracji rynkiem oprogramowania. Jak stwierdza Ballmer, jest to uwarunkowane oczekiwaniami klientów, co do różnorodności produktów firmy, która dotychczas skupiała się wyłącznie na sektorze software’u. Po cichu firma z Redmond szykuje się także na zaostrzoną batalię z Apple, choć zdaje sobie sprawę, że ciężko będzie dogonić konkurencję. Jakiego sprzętu możemy spodziewać się w najbliższym czasie na rynku?

W styczniu 2013 roku tablet Surface RT zadebiutuje w nowej wersji Pro, co ma być pierwszym krokiem w walce o przejęcie części udziałów, zajmowanych przez iPada. Nie zostało to póki co potwierdzone, ale istnieje spora szansa na wypuszczenie smartfona Microsoftu. Wszystko wskazuje na to, że wraz z nową strategią takie kroki zostaną poczynione.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *