Nie będzie Service Pack 2 dla Windows 7

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami, Microsoft nie zamierza wydawać kolejnego dodatku Service Pack dla systemu Windows 7. Zmiany dotyczące Windows 7 powodują przerwanie tradycyjnego cyklu aktualizacji produktu Microsoft. Nie oznacza to bynajmniej braku wsparcia oraz poprawek Windows 7. Comiesięczne aktualizacje w ramach Patch Tuesday oraz poprawki usterek zero day zostaną dostarczone na normalnych zasadach, co najmniej do czasu zakończenia cyklu Windows 7 SP1 pod koniec lutego 2013 r, w 24 miesięcy po jego wydaniu. Windows 7 jako system operacyjny nadal będzie wspierany do 2020 roku.

Wszystkie SP stanowią kompilację aktualizacji z Patch Tuesday w danym okresie dostępne w jednym “poręcznym opakowaniu”. Okazało się jednak, że są one ciężarem dla Microsoftu, gdyż zajmują czas inżynierów i budżet, który można by przeznaczyć na rozwój nowych wersji systemu operacyjnego Windows. (sic!) Po cóż zatem przydatne są użytkownikom dodatki SP? Aaron Suzuki, dyrektor działu w SmartDeploy, bierze dodatki SP w obronę:

Dodatki Service Pack pozwalają zmontować [aktualizacje i poprawki] w formie builda systemu operacyjnego. Można “przerzucić przełącznik” i nie martwić się o wykonanie 50 do 80 aktualizacji, które zajmują kilkaset megabajtów.

Wiadomo, że Windows 8 praktycznie “już tu jest”, dlatego należy się spodziewać, że Microsoft skupi wszystkie swoje wysiłki, by przekonać użytkowników, że to “ósemka” jest jedyną właściwą drogą. Jednak spójrzmy na to z drugiej strony: nawet Windows Vista ma Service Pack 2.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.