Gry 18+ jednak w Windows Store

Różne firmy, mają odmienne podejścia do sklepów oferujących oprogramowanie na konkretne platformy. Apple postawiło na zamknięty ekosystem. Google na otwarty. Stanowisko Microsoftu w sprawie Windows Store było jasne: nie znajdą się w nim żadne treści przeznaczone wyłącznie dla osób powyżej 18 roku życia. Wszystko wskazuje na to, że podejście to uległo już zmianie. Zobaczcie w jakim stopniu.

Okazuje się, że gry oznaczone przez ESRB jako przeznaczone dla osób dojrzałych będą mogły być opublikowane w sklepie Windows Store. Tym samym Microsoft otwiera go na takie pozycje jak Mass Effect 3 czy Call of Duty: Modern Warfare 3. Gry te oznaczone są w klasyfikacji ESRB i PEGI jako przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia lub “dojrzałych”.

W Windows Store wciąż nie będą mogły być umieszczane pozycje, które określane są na poziomie Adult w klasyfikacji ESRB. Oznacza to z reguły, że zawierają one treści o charakterze pornograficznym.

Zanim wspomniane pozycje pojawią się w Windows Store musi jednak minąć trochę czasu. Aktualizacja zapisów w polityce sklepu wejdzie w życie w grudniu.

Źródło: TechRadar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *