Windows 8: pierwsza aplikacja rządowa na Windows Store

Dotychczas wszelkiego rodzaju aplikacje obecne dla systemów Windows miały przede wszystkim charakter rozrywkowy. Wraz z Windows 8 ma się to zmienić, co możemy zaobserwować już dzisiaj. Mowa tu o pierwszej aplikacji rządowej, która pojawiła się właśnie na Windows Store. Czy tego typu narzędzia zyskają z czasem na popularności? Microsoft nie ma wątpliwości, że tak.

Póki co aplikacja skierowana jest wyłącznie do wąskiego grona odbiorców bo dotyczy Stanów Zjednoczonych, a konkretnie stworzona została dla biura podatkowego Bay County, mieszczącego się na Florydzie. Aplikacja (dostępna do pobrania w tym miejscu) została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom poszukiwanie nieruchomości w tej okolicy. Microsoft już planuje rozwinięcie tej aplikacji na pozostałe rynki lokalne. Na początku za Oceanem, jednak niewykluczone, że wraz ze zwiększeniem zainteresowania, zostaną skierowane na pozostałe rynki. Jakie korzyści mogą z tego wyniknąć?

Windows 8 App

Microsoft ma nadzieję, że rządy innych krajów oraz władze lokalne będą dążyły do “unowocześniania”, co z czasem może pomóc użytkownikom w dostępie do informacji publicznych, błyskawicznych opłat rachunków, przelewów bankowych i innych przydatnych funkcji. Pozostaje mieć nadzieję, że tego rodzaju aplikacje faktycznie rozwiną się w należytym stopniu, znacząco ułatwiając życie użytkownikom.

Źródło: McAtkins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *