Microsoft Word 2013: nowe informacje

W ciągu ostatnich kilku tygodni zaczęły pojawiać się nowe informacje dotyczące Microsoft Office 2013, a ponadto jest już możliwość pobrania i przetestowania wersji Preview. Dotychczas wiadomo było, że największą zmianą będzie możliwość edycji plików w formacie PDF, a także współpraca z urządzeniami posiadającymi funkcje dotykowe. W dniu dzisiejszym pojawiły się kolejne informacje o nowej wersji programu Word 2013.

W poście na oficjalnym blogu programu Word, Microsoft pisze o nowych sposobach obsługi układu dokumentów. Nowy układ wykorzystuje specjalne szablony, które dostępne są od razu po uruchomieniu programu. Z czasem kolejne wersje będą możliwe do pobrania poprzez Internet, natomiast dla osób, które nie mogą się zdecydować nad odpowiednim wyborem, jest możliwość skorzystania w wbudowanej w tym celu wyszukiwarki. Również dzięki nowym funkcjom Microsoft obiecuje, że tekst będzie bardziej równomiernie wyważony pomiędzy kilkoma kolumnami, zaś komórki tabeli będą precyzyjniej dopasowane w trakcie użycia funkcji „auto-dopasowanie”. W dalszym ciągu trwają również pracę nad usprawnianiem funkcji przypisów, które mają być jeszcze bardziej intuicyjne w obsłudze, a także nad dodawaniem notatek przy poszczególnych słowach lub zdaniach i ich wyodrębnianie z tekstu właściwego.

Word 2013

Co z możliwością otwierania dokumentów Word 2013 w starszych wersjach i odwrotnie? Przy pierwszym otwarciu starszego dokumentu pojawi się informacja o trybie zgodności, dzięki czemu dokument zostanie przekształcony do nowej wersji. Microsoft dodaje jednak, że układ dokumentu może się zmienić. Podobnie będzie wyglądała sprawa w drugą stronę. Ciekawą funkcją będzie także możliwość prześledzenia zmian w danym dokumencie w przypadku, gdy korzysta z niego kilka osób. Póki co pozostaje nam test wersji Preview, gdyż data wydania pełnej wersji pakietu Office 2013 nie została jeszcze oficjalnie podana.

Źródło: Microsoft Word Blog

One thought on “Microsoft Word 2013: nowe informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *