Windows 8 popularniejszy od najnowszego Mac OS X

Zgodnie z danymi serwisu Net Applications, dwa tygodnie temu Windows 8 był zainstalowany na 2,45 procent wszystkich komputerów na całym świecie. Już teraz nowy system Microsoftu zrównał się najpopularniejszą i najbardziej aktualną wersją systemu operacyjnego dla komputerów Apple, Mac OS 10.8. Dodając do tego statystyki “Windows 8 Touch” – najnowszych dystrybucji Windowsa dla urządzeń z dotykowym ekranem – równe 0,08 procent, okazuje się, że Windows 8 jest już na 2,53 proc. urządzeń.

Trudno ocenić powyższe liczby, zapewne zdania na temat wyników nowego systemu Microsoft są podzielone. Włodarze Microsoft powinni się jednak cieszyć, że podczas wprowadzania “ósemki” liderem wśród systemów Windows nie jest “stary jak świat” Windows XP. Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym jest poprzedzająca wersję najnowszą “siódemka” z wynikiem 45,77 procent. Nieśmiertelny Windows XP zachowuje znaczący udział w wysokości 38,18 proc., natomiast pochodząca z 2006 roku Vista zajmuje trzecią pozycję z udziałem 5,01 proc.

Według danych Net Applications, Windows 7 zwiększył udział, natomiast udziały obu poprzedników – XP i Visty – spadły. Piszący ten artykuł korzysta z dwóch najpopularniejszych systemów Windows: XP oraz 7. Czy nasi czytelnicy posiadają już sprzęt z najnowszym systemem Microsoftu?

Źródło: Neowin, Net Applications

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *