Windows 8 pre-release nadejdzie w ciągu “najbliższych miesięcy”

Już od pewnego czasu mówi się, że Microsoft uwolni wersję beta Windows 8 w okresie jesiennym. Najczęstszym wydarzeniem, które przewija się w kontekście wydania wersji próbnej jest konferencja BUILD, która odbędzie się we wrześniu. Testy Windows 8 doczekały się pół-oficjalnej zapowiedzi ze strony dyrektora produktu. Wydaje się zatem, że mowa o jesieni jest jak najbardziej na rzeczy.


W poście na otwarcie nowego bloga zespołu Windows 8, Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows w koncernie Microsoft napisał, że należy się spodziewać wersji beta systemu Windows 8 już w ciągu najbliższych miesięcy. W pozostałej części postu, Sinofsky skupiał się na działaniach Microsoftu przed i po konferencji BUILD.

Wiadomość jest także odpowiedzią na krytykę pod adresem skąpych informacji na temat nowych funkcji w systemie Windows 8. Mówiąc w skrócie, Sinofsky napisał, że Microsoft nauczył się na błędach i woli nie ujawniać szczegółów na temat funkcji, które w ostatecznym rozrachunku mogą się jednak w nowym systemie nie pojawić.

Wraz ze zbliżającą się konferencją, koncern z Redmond będzie musiał wreszcie zacząć mówić o nadchodzącym następcy Windows 7. Póki co, wszelkie dysputy na temat nowych funkcji, należy uznawać za plotkę. Do tej pory, poznaliśmy jedynie interfejs systemu w wersji na tablety.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *