Windows 8 Pro z uprawnieniami do downgrade’u

Okazuje się, że Microsoft postanowił pójść na rękę wszystkim osobom, które zakupią nowy komputer z systemem Windows 8 i uznają, że nie przypadł on im do gustu. Redaktorzy serwisu ZDNet przyjrzeli się zapisom umowy licencyjnej najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu i donoszą, że firma z Redmond przewiduje taką możliwość.

Możliwość legalnego zainstalowania wcześniejszej wersji systemu Windows przysługiwać będzie posiadaczom Windowsa 8 w edycji Pro. Użytkownicy będą mogli zainstalować zarówno Windowsa 7 Professional, jak i Windowsa Vistę Business. Istnieją jednak pewne dość istotne obostrzenia. Microsoft w umowie licencyjnej informuje, że użytkownik w przypadku chęci downgrade’u systemu operacyjnego musi zdobyć nośnik z nim na własną rękę. Warto wiedzieć, że opcja ta nie będzie dostępna dla osób, które zakupiły licencję OEM (Personal Use License for System Builder) oraz wszystkich tych, którzy dokonali aktualizacji systemu z wcześniejszej wersji na promocyjnych warunkach cenowych (39,99 dolarów).

Źródło: Neowin

One thought on “Windows 8 Pro z uprawnieniami do downgrade’u

 1. Widzę tu pewną sprzeczność:
  1. “osobom, które zakupią nowy komputer z systemem Windows 8 i uznają, że nie przypadł on im do gustu. ”
  2. “Warto wiedzieć, że opcja ta nie będzie dostępna dla osób, które zakupiły licencję OEM (Personal Use License for System Builder) oraz wszystkich tych, którzy dokonali aktualizacji systemu z wcześniejszej wersji na promocyjnych warunkach cenowych (39,99 dolarów).”
  3. “użytkownik w przypadku chęci downgrade’u systemu operacyjnego musi zdobyć nośnik z nim na własną rękę.” – czyli co torrenty?

  Zwykle nowy komp jest z windowsem w wersji oem. Nie widziałem jeszcze nowego kompa do którego windows był dołączony w boxie, czyli jest to delikatnie mówiąc ciche wprowadzanie użytkownika w błąd. Myślący użytkownik kupi poprostu sam system w wersji box lub wcale, co sumarycznie wyniesie go taniej.
  Jak kupuje aktualizację win 8 to po co mi downgrade skoro i tak muszę mieć wcześniejszą wersję windowsa, aby legalnie korzystać z upgrade.
  Toż to wszystko ewidentnie nie trzyma się kupy choć śmierdzi na kilometr!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *