Windows 8 Release Candidate to Release Preview?

Od premiery pierwszej publicznej wersji testowej systemu Windows 8 minęło już trochę czasu. Jego cykl deweloperski bynajmniej się nie zatrzymał. Dlatego też powoli docierają do nas informacje na temat kolejnej wersji testowej. Tym razem mowa jest o tzw. wydaniu Release Candidate. Okazuje się, że Microsoft może zmienić nazewnictwo stosowane od wielu lat w branży IT.

Serwis WinUnleaked.tk podał informację, że Windows 8 Release Candidate w rzeczywistości nazywał się będzie Windows 8 Release Preview. Dlaczego Microsoft mógł zdecydować się na taką zmianę? Od jakiegoś czasu konsumenci coraz bardziej interesują się deweloperskimi wydaniami swoich ulubionych aplikacji, w tym również systemów operacyjnych. Stąd też Release Preview może być dla nich nazwą o wiele więcej znaczącą. Jej człon „Preview” ewidentnie wskazuje na to, że użytkownik nie ma do czynienia z finalnym produktem, a jedynie jego wersją poglądową.

Przewiduje się, że Release Preview Windowsa 8 wydany zostanie w okolicach czerwca, a finalna wersja systemu trafi na półki sklepowe w październiku.

Źródło: WinUnleaked.tk

One thought on “Windows 8 Release Candidate to Release Preview?

  1. Jesli patrzec na cykl Win7 to jak zapewne pamietamy beta byla styczen rc to maj a rtm to pazdziernik, tutaj beta luty, rc czerwiec(przypuszczane) wiec rtm mozna sie bardziej spodziewac listopad lub przed swietami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *