Windows 8 Release Candidate to Release Preview?

Od premiery pierwszej publicznej wersji testowej systemu Windows 8 minęło już trochę czasu. Jego cykl deweloperski bynajmniej się nie zatrzymał. Dlatego też powoli docierają do nas informacje na temat kolejnej wersji testowej. Tym razem mowa jest o tzw. wydaniu Release Candidate. Okazuje się, że Microsoft może zmienić nazewnictwo stosowane od wielu lat w branży IT.

Serwis WinUnleaked.tk podał informację, że Windows 8 Release Candidate w rzeczywistości nazywał się będzie Windows 8 Release Preview. Dlaczego Microsoft mógł zdecydować się na taką zmianę? Od jakiegoś czasu konsumenci coraz bardziej interesują się deweloperskimi wydaniami swoich ulubionych aplikacji, w tym również systemów operacyjnych. Stąd też Release Preview może być dla nich nazwą o wiele więcej znaczącą. Jej człon „Preview” ewidentnie wskazuje na to, że użytkownik nie ma do czynienia z finalnym produktem, a jedynie jego wersją poglądową.

Przewiduje się, że Release Preview Windowsa 8 wydany zostanie w okolicach czerwca, a finalna wersja systemu trafi na półki sklepowe w październiku.

Źródło: WinUnleaked.tk

1 thoughts on “Windows 8 Release Candidate to Release Preview?

  1. Jesli patrzec na cykl Win7 to jak zapewne pamietamy beta byla styczen rc to maj a rtm to pazdziernik, tutaj beta luty, rc czerwiec(przypuszczane) wiec rtm mozna sie bardziej spodziewac listopad lub przed swietami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *