Dwa lata do zakończenia wsparcia dla Windows XP

Microsoft po raz kolejny dał znać “opieszałym” użytkownikom, iż oficjalne wsparcie wydawcy dla systemu operacyjnego Windows XP zmierza ku końcowi. Ostatni raz Microsoft przypominał o zaprzestaniu wsparcia dla XP-eka w styczniu, na 800 dni przed zaplanowaną datą “uśmiercenia” Windows XP, która nastąpi 8 kwietnia 2014 roku.

Przypomnienie pojawiło się na oficjalnym blogu Windows Business. Zgodnie z jego treścią, korporacja za niecałe dwa lata wstrzyma wsparcie techniczne dla systemu Windows XP oraz pakietu Microsoft Office 2003. Ponieważ klienci korporacyjni i firmy nie są skore do zmian, Microsoft stara się przekonać o zasadności wprowadzenia aktualizacji systemu już dziś. Stella Chernyak z Microsoftu twierdzi, że przedsiębiorstwa nie powinny czekać na wydanie Windows 8 lub Office 15, które ma nastąpić jeszcze w tym roku, ponieważ firmom ma się opłacać upgrade do “siódemki”.

“Dokonując aktualizacji, firmy powinny mieć na uwadze nie tylko zaprzestanie wsparcia technicznego, ale także świadomość, iż po uaktualnieniu do Windows 7 i Office 2010 przedsiębiorstwa będą mogły przygotować się do przejścia na przyszłe wersje tych produktów.” Microsoft przypomina także, iż do tej pory licencje “siódemki” kupiło 525 milionów użytkowników.

Mimo, że Windows XP został wydany ponad 10 lat temu, według statystyk Net Applications, system jest nadal używany na ponad 46 procent komputerów na całym świecie. Windows 7 ma obecnie nieco ponad 37 procent światowych udziałów.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *