Windows 8 wyprzedza Vistę pod względem popularności

Najnowszy system operacyjny Microsoftu w końcu wykonał kolejny krok w swojej karierze – wyprzedził pod względem popularności swoją dużo starszą siostrę – Vistę. Tym samym gigant z Redmond umacnia swoją pozycję na rynku i forsuje nowoczesny design nowym użytkownikom.

Według rankingu opublikowanego przez Net Applications, z Windows 8 korzysta aktualnie 5,1% osób. Najwyższe miejsce zajmuje oczywiście niezawodna Siódemka z wynikiem 44,37%, natomiast drugą pozycję piastuje 12-letni Windows XP, zyskując sympatię 37,17% użytkowników.

Spośród systemów operacyjnych nie należących do Microsoftu najbardziej popularny jest Mac OS X 10.8 z wynikiem 3,14%. Widać zatem, że gigant z Redmond w tej dziedzinie wiedzie niekwestionowany prym i jeszcze długo nikt nie odbierze mu zaszczytnego pierwszego miejsca.

os_ranking_062013

Wzrost popularności Windows 8 jest najprawdopodobniej spowodowany wypuszczeniem wersji testowej aktualizacji 8.1. Wiele użytkowników z tej okazji postanowiło sprawdzić, jak nowy system operacyjny sprawuje się z akcji, tym bardziej, iż jest on dostępny do pobrania całkowicie za darmo.

Jednocześnie Microsoft apeluje, aby zachować zdrowy rozsądek, aktualizując swój system do Windows 8.1. Podkreśla, że ten jest w fazie testowej i mogą jeszcze pojawiać się błędy, jak również luki w zabezpieczeniach. Niewskazana jest zatem instalacja na ważnych pod jakimś względem maszynach.

Źródło: Net Applications, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *