Microsoft udostępnia narzędzie do tworzenia wygodnej instalacji Windows 8.1

Windows Installation Media Creation Tool to narzędzie, które ułatwi instalację najnowszego systemu operacyjnego od Microsoftu. Niezależnie od tego, czy zgubiliśmy płytę z Windowsem, czy chcemy po prostu zainstalować najnowszą jego wersję – nowa aplikacja okaże się niezwykle przydatna.

Windows Installation Media Creation Tool pozwala stworzyć płytę instalacyjną z systemem Windows 8.1, Windows 8.1 N, Windows 8.1 Pro oraz Windows 8.1 Pro N. Dzięki temu do reinstalacji systemu nie potrzebujemy oryginalnego nośnika, który jak wiemy, ma predyspozycje do zawieruszania się.

Podczas tworzenia płyty należy jednak podać oryginalny numer seryjny produktu. Następnie wybieramy rodzaj systemu (32 lub 64 bit) i przystępujemy do pobierania niezbędnych plików. Tak utworzony obraz płyty możemy zapisać na dysku lub wypalić bezpośrednio na DVD. Istnieje również możliwość stworzenia bootowalnego pendrive’a.

Udostępnione narzędzie uratuje nie tylko tych użytkowników, którzy zgubili własną płytę z Windows 8. To także dobra okazja do stworzenia dysku instalacyjnego z systemem Windows 8.1, by po instalacji nie musieć go aktualizować za pomocą Windows Store.

Zobacz również – Jak utworzyć dysk instalacyjny Windows 8.1?

Źródło: Beta News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *