Windows 98 zainstalowany na… na iPhone 6 Plus

Byliśmy już świadkami Dooma działającego na drukarce i Windowsa 95 uruchomionego na smartwatchu. Nie powinien nas dziwić zatem fakt, że pewien użytkownik zainstalował Windows 98 na najnowszym iPhonie. Jak twierdzi – z Windowsem XP byłyby znacznie większe trudności.

Chiński programista zainstalował Windowsa 98 na iPhone 6 Plus wykorzystując do tego celu aplikację iDos, która jak sama nazwa wskazuje – emuluje Dosa. W swoim opisie całej czynności przyznał, że większość funkcji systemu działa poprawnie, choć niestety nie był w stanie zaktualizować go do Windowsa XP.

Prawdopodobnie na tak uruchomionym systemie możliwe jest nawet zagranie w Dooma, skoro już nadmieniliśmy go we wstępie do newsa. Oczywiście obsługa takiego środowiska nie jest zbyt wygodna wyłącznie na ekranie dotykowym, ale dla chcącego nic trudnego.

Oczywiście nie przynosi to żadnej rewolucji dla użytkowników iPhone’ów – to po prostu kolejna ciekawostka, która może zachęcić domorosłych programistów do eksperymentowania ze swoimi urządzeniami. No chyba, że ktoś koniecznie chce mieć możliwość rozegrania w każdych warunkach partyjki w oryginalnego sapera. Wtedy Windows 98 w kieszeni może być ciekawą alternatywą.

Źródło: Tech Crunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *