Najnowsze statystyki prosto z Microsoftu

Zgodnie z tradycją, Microsoft opublikował sporo interesujących statystyk, które ujawniają jak popularne są poszczególne produkty i usługi giganta. Jeżeli chcesz wiedzieć ile osób każdego dnia korzysta z Windows czy Office to zapraszamy do lektury.

Czy Microsoft się kończy? Liczby tego nie potwierdzają, a wręcz przeciwnie, pokazują jak silny jest gigant z Redmond. Warto zacząć od samego Windowsa, na którym wyrósł Microsoft. Z systemu korzysta 1,5 miliarda ludzi dziennie. Kolejne liczby robiące wrażenie dotyczą pakietu Office – korzysta z niego 1,1 mld użytkowników. Najnowsza odsłona, Office 365 Home Premium ma już 3,5 miliona subskrybentów.

Wyszukiwarka Bing czyli największy konkurent Google indeksuje dziennie ponad 2 miliardy aktualizacji statusu z Facebooka oraz pół miliarda tweet’ów. Niestety Microsoft nie podzielił się informacjami na temat ilości użytkowników Binga więc można domyślać się, że w tej kwestii jest nadal słabo.

Coraz lepiej radzi sobie dysk OneDrive, korzysta z niego już 250 milionów ludzi na całym świecie. Warto dodać, że do tej pory do chmury Microsoftu przesłano 11 miliardów zdjęć i ponad miliard dokumentów. Z kolei użytkownicy komunikatora Skype wykonują średnio 50 miliardów minut rozmów miesięcznie.

Xbox Live ma ponad 48 mln członków w 41 krajach, a Kinect sprzedał się w ilości 24 mln sztuk. Użytkownicy Xbox One spędzili 740 milionów godzin grając i korzystając z aplikacji. Sklep z aplikacjami Windows Store odnotował 250 milionów pobrań. Obecnie w jego zasobach znajduje się ponad 155 tysięcy pozycji. Zdecydowanie lepiej wyglądają statystyki z platformy mobilnej. Windows Phone Store odnotował ponad 2 miliardy pobrań.

Według Microsoftu, Outlook.com ma ponad 400 milionów aktywnych użytkowników i jest najszybciej rozwijającą się usługą e-mail. Na koniec warto wspomnieć, że modułowe centra danych Microsoftu zużywają 50% mniej energii niż tradycyjne centra danych.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *