Pierwsza Lumia od Microsoftu już oficjalnie

Microsoft zaprezentował pierwszy smartfon z serii Lumia, na którym nie znajdziemy logo Nokii. Najnowszy model trafi na rynek pod nazwą Microsoft Lumia 535 i skierowany jest do mniej zamożnych klientów.

Microsoft promuje swoje nowe urządzenie hasłem “5x5x5”. O co chodzi? Smartfon ma 5-calowy ekran, a także dwa 5-megapikselowe aparaty (z tyłu i z przodu). Nie trudno się odgadnąć, że sprzęt będzie reklamowany jako idealny do selfie – właśnie za sprawą mocnego aparatu na przedniej obudowie.

Lumia 535 będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej 3G i Dual SIM. Na pokładzie znajdziemy system Windows Phone 8.1 wraz z pakietem aplikacji od Microsoftu takich Skype czy OneNote.

Urządzenie napędza procesor quad-core 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Lumia 535 wyposażona jest w 8 GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD, z obsługą do 128 GB. Wszyscy użytkownicy otrzymają również 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej w chmurze OneDrive. Najnowsza Lumia będzie dostępna w kolorze cyjan, jasna zieleń, jasny pomarańczowy, biały, ciemny szary i czarny.

Lumia 535 powinna pojawić się w sprzedaży jeszcze w listopadzie w szacowanej cenie 110 euro (bez lokalnych podatków).

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Pierwsza Lumia od Microsoftu już oficjalnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *