Windows jako open source? Niewykluczone w przyszłości!

System Windows rozprowadzany w jako otwarte oprogramowanie? Na dziś użytkownicy raczej nie wyobrażają sobie takiej zmiany polityki w szeregach Microsoftu. Jeden z przedstawicieli firmy uważa jednak, że taki model „nie jest niemożliwy”. Czyżby był do wyraźny sygnał, że firma z Redmond planuje w przyszłości pójść drogą Linuksa?

Na wstępie podkreślamy, że kwestia open source w przypadku systemu Windows nie tyle nie została jeszcze potwierdzona, co nawet nie ruszyły jakiekolwiek plany w kierunku jej wprowadzenia. Dlaczego zatem o tym wspominamy? Temat ten został poruszony przez Marka Russinovicha, odpowiedzialnego za Windows Azure, podczas trzydniowej konferencji ChefConf 2015. Przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że “jest całkowicie możliwe, że Microsoft może pewnego dnia udostępnić system Windows jako wolne oprogramowanie”.

Russinovich odniósł się przy tym do ostatnich zmian strategii w Microsofcie. Wiemy już, że Windows 10 będzie dostępny za darmo dla użytkowników starszych systemów. Jak sądzicie, czy firma z Redmond kiedykolwiek rozważy taką opcję?

Źródło: Wired

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *